Bo Walę Po Oczach

Fluorscentsowe spojrzenie na muzykę, czyli trochę popiku, trochę alternatywki.

Freshman

 • niedziela, 10 lutego 2013
  • Królewskie zęby

    

   Na dworze jeszcze luty, a ja w sercu już mam wiosnę-z tego powodu szukam podświadomie podkładu do pierwszych tegorocznych szaleństw na rolkach, które najchętniej rozpoczęłabym nawet dzisiaj. Pomiędzy cięższe kawałki alternetywno-rockowe coraz śmielej wplątuję te lżejsze, bardziej neonowe i odurzająco pachnące zielenią.

   Do tego wystarczy podejść jak do starej zasady coś starego, coś nowego i coś błękitnego, dlatego uwielbiam w tych momentach przekopywać swoją stertę płyt w poszukiwaniu perełek, o których jakimś cudem zapomniałam. Wystarczy jeszcze dorzucić coś nowego i voila-idealna playlista gotowa. Nie, ja naprawdę nie potrzebuję wiele do zadowolenia.

   Piszę ten odcinek jeszcze na gorąco-bohaterów odcinka Freshman poznałam zaledwie parę godzin temu. Miałam napisać o kompletnie innym zespole, niestety okazało się, że pochodzi on z roku  2006. Wielka szkoda, ale po prostu napiszę o nich kiedy indziej.

   I tak oto właśnie poznałam Royal Teeth, którego początek działalności znaczy się na 2010. Nowy Orlean, z którego pochodzą, jest znany z wielkiej imprezy Mardi Gras, będący mekką cudacznych i oryginalnych osobowości o sympatycznym uosobieniu. Śmiem więc twierdzić, że przesiąkli specyficznym klimatem tego miejsca, i swą radość przelewają na swą twórczość.

    

   Która jest dosyć skromniutka, notabene; postąpili oni dotychczas zaledwie parę kawałków, jednak zapowiadają wydanie longplaya na wiosnę 2013. Nie wiem jak Wy, ale po usłyszeniu kawałka Wild, nie mogę się go doczekać. I mam nadzieję, że to tylko preludium ich albumu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Królewskie zęby”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   fluorscent
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 lutego 2013 23:22
 • niedziela, 13 stycznia 2013
  • Po Drugiej Stronie Tęczy

    

    

   Nie!

   Tak rzekł Brian James, pracownik kopalni złota 'Pod Skrzącym Garncem', znajdującej się w Dublinie. Mam tego dosyć!, zakrzyknął, zdzierając z głowy debilny, zielony kapelutek w kształcie czterolistnej koniczyny, po czym rzucił go pogardliwie na ziemię.

   ODCHODZĘ!

   I z tymi słowami na ustach, istotnie odszedł. Jego trzej kamraci, znani jako Mik McKeogh, Greg McCarthy i Dar Grant poszli za nim, podźwiękując przyczepionymi do czubków trzewików dzwoneczkami.

   Postanowili założyć zespół, a że mieli już dosyć ogólnej, skrzaciej radości panującej wokół nich nazwali swą grupę Funeral Suits. Chwycili prędko swe gitary, dzięki którym zaczęli tworzyć swój wymiar magii.

   I tak oto w 2012 roku powstał krążek Lily Of The Valey, będący jedynym jak na razie dorobkiem w ich karierze, nie licząc singla Hands Down/All Those Friendly People.

   ~~~

   Krążka słuchałam online parę razy przed dodaniem tego wpisu. I za każdym razem byłam nim absolutnie zachwycona. Najbardziej mi przypadł do gustu kawałek All Those Friendly People, przypominający o wiośnie w ten mroźny, zimowy dzień. Rozbrzmiewa on zielenią i czystą radością. I bardzo kontrastuje z wiszącym pod nim We Only Attack Ourselves. Wyczuwam nutkę żalu w głosie wokalisty, kiedy pyta 'How come the sun dont shine on me?', natomiast Stars Are Spaceships urzekło mnie od pierwszych sekund, kiedy usłyszałam brzmienie bębnów... a potem ta gitara, która brzmiała jak syrena ostrzegawcza. I psychodeliczne I Still Love The Heights, które zamyka płytę...

   Grupę cechuje mocne, rockowe zacięcie połączone z łagodnym, lekko lirycznym głosem wokalisty i alternatywny wydźwięk, którego nie usłyszymy w głośnikach żadnego centrum handlowego.

   Z tego co pokazują na wcześniej wspomnianym Lily Of The Valey stać ich na wiele... O ile nie ogarnie ich żądza pieniądza, bądź nie zajmie się nimi jakiś specjalista ze znaczkami dolarów zamiast tęczówek. Tak czy owak, będę trzymać rękę na ich pulsie.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Po Drugiej Stronie Tęczy”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   fluorscent
   Czas publikacji:
   niedziela, 13 stycznia 2013 11:42

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

A o tym piszę:

Mój Album

Zahlastana Fifulka, Porucha w Odbyte

Freshman

Diabeł Ukryty Pomiędzy Nutami

Strawberry Fields

Flashback. Uroń łzę nad muzycznym wspomnieniem

Zobacz Muzykę

Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Check by fiutek on Grooveshark

Opcje Bloxa