Bo Walę Po Oczach

Fluorscentsowe spojrzenie na muzykę, czyli trochę popiku, trochę alternatywki.

Wpisy

 • sobota, 19 stycznia 2013
 • piątek, 18 stycznia 2013
 • niedziela, 13 stycznia 2013
  • Po Drugiej Stronie Tęczy

    

    

   Nie!

   Tak rzekł Brian James, pracownik kopalni złota 'Pod Skrzącym Garncem', znajdującej się w Dublinie. Mam tego dosyć!, zakrzyknął, zdzierając z głowy debilny, zielony kapelutek w kształcie czterolistnej koniczyny, po czym rzucił go pogardliwie na ziemię.

   ODCHODZĘ!

   I z tymi słowami na ustach, istotnie odszedł. Jego trzej kamraci, znani jako Mik McKeogh, Greg McCarthy i Dar Grant poszli za nim, podźwiękując przyczepionymi do czubków trzewików dzwoneczkami.

   Postanowili założyć zespół, a że mieli już dosyć ogólnej, skrzaciej radości panującej wokół nich nazwali swą grupę Funeral Suits. Chwycili prędko swe gitary, dzięki którym zaczęli tworzyć swój wymiar magii.

   I tak oto w 2012 roku powstał krążek Lily Of The Valey, będący jedynym jak na razie dorobkiem w ich karierze, nie licząc singla Hands Down/All Those Friendly People.

   ~~~

   Krążka słuchałam online parę razy przed dodaniem tego wpisu. I za każdym razem byłam nim absolutnie zachwycona. Najbardziej mi przypadł do gustu kawałek All Those Friendly People, przypominający o wiośnie w ten mroźny, zimowy dzień. Rozbrzmiewa on zielenią i czystą radością. I bardzo kontrastuje z wiszącym pod nim We Only Attack Ourselves. Wyczuwam nutkę żalu w głosie wokalisty, kiedy pyta 'How come the sun dont shine on me?', natomiast Stars Are Spaceships urzekło mnie od pierwszych sekund, kiedy usłyszałam brzmienie bębnów... a potem ta gitara, która brzmiała jak syrena ostrzegawcza. I psychodeliczne I Still Love The Heights, które zamyka płytę...

   Grupę cechuje mocne, rockowe zacięcie połączone z łagodnym, lekko lirycznym głosem wokalisty i alternatywny wydźwięk, którego nie usłyszymy w głośnikach żadnego centrum handlowego.

   Z tego co pokazują na wcześniej wspomnianym Lily Of The Valey stać ich na wiele... O ile nie ogarnie ich żądza pieniądza, bądź nie zajmie się nimi jakiś specjalista ze znaczkami dolarów zamiast tęczówek. Tak czy owak, będę trzymać rękę na ich pulsie.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Po Drugiej Stronie Tęczy”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   fluorscent
   Czas publikacji:
   niedziela, 13 stycznia 2013 11:42
 • sobota, 12 stycznia 2013
 • wtorek, 08 stycznia 2013
  • Początek

      

    

   9.10. 1940 roku, przy świszczącym dźwięku spadających bomb, na świat przyszedł mały chłopiec. Kwilący maluch, jakich dużo, prawda? Otóż, nie.

   Nazwano go John, a na drugie nadano mu patriotycznie Winston. Po ojcu, oprócz ostrego, szczupłego nosa o charakterystycznie wykrojonych nozdrzach, talentu muzycznego i brutalnej szczerości odziedziczył nazwisko-Lennon.

   Dorastał w trudnych czasach, kiedy trzeba było walczyć o każde dziecko, a standardem była śladowa obecność ojców. Jeśli do tego dorzucimy odrobinę zbyt rozrywkową matkę, prędki rozpad małżeństwa rodziców, co poskutkowało wyrywaniem sobie opieki nad maluchem, mamy gotowy scenariusz na dokument o wzruszająco ciężkim dzieciństwie. 

   Impas nad zajęciem się małym Johnem przerwała bezdzietna ciotka Mimi, która przygarnęła go pod swój dach w Mendips.

   Jako dorastający chłopiec, uwielbiał czytać (trzymając nogi wysoko w górze) i rysować. Jego talent muzyczny ujawnił się, kiedy to student medycyny, wynajmujący pokój w posiadłości w Woolton, podarował mu małą harmonijkę.

   I jestem pewna, że kiedy to graniem na niej doprowadzał ciotkę nie raz do szału, nie pomyślała ona ani razu, ile tym graniem może dokonać. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   fluorscent
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 stycznia 2013 01:15

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

A o tym piszę:

Mój Album

Zahlastana Fifulka, Porucha w Odbyte

Freshman

Diabeł Ukryty Pomiędzy Nutami

Strawberry Fields

Flashback. Uroń łzę nad muzycznym wspomnieniem

Zobacz Muzykę

Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Check by fiutek on Grooveshark

Opcje Bloxa