Bo Walę Po Oczach

Fluorscentsowe spojrzenie na muzykę, czyli trochę popiku, trochę alternatywki.

Wpisy

 • środa, 27 lutego 2013
  • Taka przyjaciółka, że aż największy wróg

    

   Nigdy nie byłam fanką twórczości Whitney Houston, jednak nie miałam najmniejszych wątpliości, czyj obraz jako drugi powinnam powiesić w hali Diabłów Ukrytych Pomiędzy Nutami. Jej głównego kata, Bobbyego Browna.

   Można by się pokusić o stwierdzenie, że w urodzonej 9 sierpnia 1963 roku czarnoskórej dziewczynce skumulowały się geny jej utalentowanych krewnych, również piosenkarek; mam tu na myśli nie tylko jej słynną chrzestną Arethę Franklin, jak i również jej mamę, Cissy, która swego czasu koncertowała z samym Elvisem. Whitney swoją przygodę z showbiznesem zaczęła towarzysząc mamie w występach i jako modelka. Jej pierwszy album widzi światło dzienne w 1985 roku, i od początku zbiera bardzo pochlebne opinie.

   Bobbyego i ją łączyło toksyczne, wyniszczające uczucie, którego przykry koniec znamy wszyscy. Nie mogę się oprzeć porównaniu ich miłości z piosenką Off To The Races Lany Del Rey...

   Whitney każdą za otrzymaną nagrodę najpierw dziękowała Bogu, w drugiej kolejności jemu, a on się zapijał tak mocno z jakim upodobaniem ciągnął ją za sobą w bagno uzależnień. Wybaczała mu wszystko, poczynając od długów, przez które w końcu stracił dom, aż po zdrady. Wybaczała mu za wiele, to ją wyniszczało.

   Przychodziła na próby z zachrypniętym głosem, całą sobą symbolizując nieporządek panujący w swoim życiu. Jednak udawała, że jest ok. Przecież wszystko było dobrze... 

   W pewnym momencie Bobby przestał być dla niej 'jedynie' miłością. Stawał się niebezpiecznym uzależnieniem, o czym dowodziło jej nazywanie go 'królem r'n'b'.

   "Po »Bodyguardzie« zaczęłam brać narkotyki. Kokainę, marihuanę. Bobby za to dużo pił", przyzna później. Nie dopuszczała do siebie nikogo z pomocą, nawet własnej matki, która mając na myśli dobro córki wkroczyła pewnego dnia do pokoju hotelowego razem z resztą jej rodziny i dwoma terapeutami od uzależnień.

   W końcu poszła na odwyk. Zdawało się, że wychodzi na prostą, bierze ster w swoje ręce, składając pozew rozwodowy i otrzymując pełne prawa rodzicielskie nad Bobbi Christiną. Potem przyznała coś, o czym wszyscy widzieli-że kiedy był pijany 'zdarzało' mu się ją uderzyć. Ostatnie lata jej życia to pasma powracających uzależnień. Zmarła nagle, w przeddzień rozdań nagród Grammy, na którym miała występować...

   Dzisiaj minął już ponad rok od jej śmierci. Jej córka nie może się po dziś dzień z tym się pogodzić. Wyszukując jeszcze dzisiaj jej nazwisko, natknęłam się na nagłówek newsa mówiący o tym, że Bobbi Christina grozi, że popełni samobójstwo...

   Na koniec zacytuję jeszcze jedną wypowiedź Houston-„Gdybym miała nazwać swojego największego demona, to byłabym nim ja sama. Jestem zarówno swoją najlepszą przyjaciółką, jak i największym wrogiem”. Te słowa powróciły z podwójną siłą do jej najbliższych po jedenastym lutym 2012.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   fluorscent
   Czas publikacji:
   środa, 27 lutego 2013 23:00
 • sobota, 23 lutego 2013
 • wtorek, 19 lutego 2013
  • Jak pączek w maśle

    

   Oprócz mamy, cioci Mimi i wuju Richardzie John mogł liczyć na resztę swej licznej rodziny, składającej się z sióśtr Julii i ich mężów. Z tych małżeństw wynikło parę dzieciąt, także chłopiec nie mógł się obawiać o brak kompanii do zabaw podczas rodzinnych uroczystości, i nie tylko. Liela, jego ulubiona kuzynka, wspomni później: 'Proszę przypomnieć sobie te wszystkie piosenki o miłości, które napisał John, zanim skończył dwadzieścia jeden lat. Czy mógłby to zrobić, gdyby nie doświadczył tyle uczucia w życiu?

   Familia Lennonów powiększyła się jeszcze bardziej, kiedy najpierw 1947 a później w 1949 przyszły na świat jego dwie siostrzyczki-starsza Julia i młodsza Jaqueline Gertrude.

   U początku lat pięćdziesiątych muzyka zdecydowanie nie była tak powszedna jak dzisiaj; wymieńcie sobie praktyczne, lekko elastyczne cedeki na wielkie jak satelity, toporne, a przy tym mało odporne na tłuczenie się płyty, a nie będziecie temu tak zdziwieni. Mimi uznawała tylko i jedynie muzykę klasyczną, jednak nie miała nic przeciw temu, by John słuchał stacji BBC Light Programme.

   Jako niespełna sześciolatek, premierę miało w eterze słuchowisko Dick Baron, którego szybko stał się fanem. Sześcioletnie dziecko słuchający radia nie podczas jazdy samochodem-wiem, brzmi to dla nas, ludzi z 'tych czasów' co najmniej ekscentrycznie, jednak w posiadłości jego cioci nie było wtedy telewizora, jak można się domyślić-ze względów ekonomicznych.

   Niemalże tradycją rodzinną męskiej strony Lennonów było, iż w wieku ośmiu-siedmiu lat przeżywali oni fascynację harmonijką ustną. I Johna to nie ominęło.

   Zaszczepił w nim to wspomniany parę wpisów wcześniej student medycyny, podnajmujący mieszkanie u wujostwa. Pewnego dnia wyjął smukły, lśniący instrument i zagrał na nim jakieś krótkie brzmienie. Widząc rosnące zainteresowanie Johna, obiecał mu, że kupi mu harmonijkę, jeśli do rana nauczy się jakiejś melodii.

   Chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że wywiązał się on z obietnicy. Można powiedzieć, że z nawiązką, bo nauczył się nie jednej, a dwóch melodii. Chciałoby się powiedzieć, że reszta jest historią, jednak po drodze miało miejsce wiele ciekawych zdarzeń, o których zdecydowanie warto wspomnieć...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   fluorscent
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 lutego 2013 23:18
 • niedziela, 17 lutego 2013
 • sobota, 16 lutego 2013

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

A o tym piszę:

Mój Album

Zahlastana Fifulka, Porucha w Odbyte

Freshman

Diabeł Ukryty Pomiędzy Nutami

Strawberry Fields

Flashback. Uroń łzę nad muzycznym wspomnieniem

Zobacz Muzykę

Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Check by fiutek on Grooveshark

Opcje Bloxa