Bo Walę Po Oczach

Fluorscentsowe spojrzenie na muzykę, czyli trochę popiku, trochę alternatywki.

Wpis

wtorek, 19 marca 2013

John, co Siedzącym Bykiem był

 

Dawno, dawno temu, kiedy to komputery nikomu się nawet nie śniły-ba, telewizory nie były nawet w cząstce tak rozpowszechnione, jak są dzisiaj-zabawy wymagały wysiłku fizycznego i wielu pokładów wyobraźni. John i jego paczka najbardziej lubili się bawić w kowboi i Indian. Jako, że od zawsze niechcący szedł pod prąd, zawsze chciał być Indianinem, czyli, wzorem westernów, tym typem spod ciemnej gwiazdy. W tym celu ciocia Mimi smarowała mu twarz na brązowo a szminką malowała mu barwy wojenne. Miał nawet pióropusz, stworzony z piór bażancich, które wręcz wybłagał u rzeźnika.

Jak wspomina sama Mimi: 'Uwielbiał go... prawie go nie zdejmował. Wciąż widzę, jak tańczy wokół Pete Shottona, przywiązanego do drzewa w naszym ogrodzie'.

Łobuz, można o nim pomyśleć, kiedy się czyta, jak namawiał grupkę swoich znajomych na przepuszczanie paru pensów na gumę do rzucia, zamiast rzucenia ich na tacę podczas szkółki niedzielnej, jakie było ich przeznaczenie. Jestem jednak pewna, że Lennon bez tych łobuzowatych niuansów nie byłby już do końca sobą, tak samo, jak bez lennonek, czy charakterystycznego, haczykowatego nosa.

Mocne, czyste brzmienie jego głosu zapewniło mu miejsce w kościelnym chórze. Śpiewał dwa razy w niedzielę, czasami też w sobotę, podczas zaślubin. Wyobrażacie sobie? Jacyś szczęśliwcy nawet nie zdawali sobie sprawy z faktu, że przyszła ikona muzyki popularnej śpiewa dla nich, kiedy oni sobie obiecują wierność, miłość i uczciwość małżeńską. A on, jak zresztą każdy z chórzystów otrzymywał za to wynagrodzenie w postaci pół korony. Skromnie, biorąc pod uwagę grube miliony, które zarobi w przyszłości, co nie?

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
fluorscent
Czas publikacji:
wtorek, 19 marca 2013 23:29

Polecane wpisy

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

A o tym piszę:

Mój Album

Zahlastana Fifulka, Porucha w Odbyte

Freshman

Diabeł Ukryty Pomiędzy Nutami

Strawberry Fields

Flashback. Uroń łzę nad muzycznym wspomnieniem

Zobacz Muzykę

Countomat - licznik oraz statystyki webowe (Statystyki i Analiza danych, Wykresy, Licznik, Dane statystyczne)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Check by fiutek on Grooveshark

Opcje Bloxa